Türkçe Türkçe
    Tam Gün Bergama & Asklepiyon Turu Tam Gün Bergama & Asklepiyon Turu Tam Gün Bergama & Asklepiyon Turu Tam Gün Bergama & Asklepiyon Turu

Tam Gün Bergama & Asklepiyon Turu

0 yorum 0 yorum
145,00€
KDV Hariç: 145,00€
Miktar:
-
+
Ürün Kodu: OT-BRGM&ASKP
* Tarih:

•    Süre: Yaklaşık 9 saat
•    Kişiye Özel: Hergün
•    Gezilecek Yerler: Pergamon Akropoli ve Asklepion, teleferik
•    Öğle yemeği: Açık büfe, Türk mutfağından seçmeler

Kutsal olduğu kadar sosyal ve kültürel bir fonksiyonu da bulunan Pergamum’ hareket. Vadi içinde yaklaşık 300 metre yüksekliğe ulaşan koni biçiminde bir tepe üzerine kurulu olan Pergamum (Pergamon olarak da bilinir) antik dönemlerde önemli bir başkent olmuştur. 

Pergamum ülkenin en ünlü iki arkeolojik alanına ev sahipliği yapmaktadır. Pergamum Akropoli ve Asklepion Akdeniz havzasında en iyi 100 tarihi yer arasında bulunmaktadırlar. Pergamum’daki birçok yapı ve anıtlar 2. Eumenes dönemine(M.Ö 197-159) kadar uzanmaktadır; ki bu yapıların arasında ünlü kütüphane, yamaca mükemmel şekilde konumlandırılmış olan tiyatro terası, ana saray, Zeus Sunağı ve Athena Tapınağı’nın girişi bulunmaktadır. 

Hıristiyanlığın ilk dönemlerinde, Pergamum Kilisesi Hıristiyanlık adına önemli bir merkezdi ve Yedi Vahiy Kiliseden biridir. Pergamum’da doğmuş ve eğitim görmüş olan Asklepion, Galen 2.yüzyıldan itibaren Rönesans dönemine kadar Avrupa tıp dünyasının otoritesi olarak görülürdü. Kendisi sağlıklı diyet prensiplerinin, rahatlamanın ve egzersiz fikrinin kurucusudur. Çalışmalarını yapmış olduğu antik hastane ve sağlık merkezini de mutlaka ziyaret ediyoruz.

UYARILAR:

Tura katılmak isteyen konuklarımızın yaklaşık 2,5 mil(4 km) uzunluğundaki bozuk zeminden ve kaldırım taşlarından oluşan yolda, eğimli zeminde ve 10-30 adımlık merdivende yürüyebilecek durumda olması gerekir. Gölgelik alanların kısıtlı olmasından dolayı bir şapka ve mümkün olduğunca çok güneş kremi bulundurmaları ve ayrıca rahat bir ayakkabı giymeleri önerilir. Sıkışıklığı önlemek adına tur planında değişiklik yapılabilir. Konukların yaralanmamaları için mümkün olduğunca adımlarına dikkat etmesi gerekir.

Tur Fiyatına Dahil Olanlar ; Havaalanı veya Otel – Otel veya Havaalanı transferleri, Sigorta, Öğle yemeği Profesyonel resmi tur rehberleri, Giriş ücretleri,Telefirik ücreti, Klimalı sigara içilmesi yasak araçlar

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar; İçecekler, Kişisel harcamalar, Tur fiyatına dahil olduğu belirtilmemiş her şey

Fiyatlar, minimum iki kişilik olup kişi başına fiyatlardır.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: