Türkçe Türkçe
    Efes ve Şirince Efes ve Şirince Efes ve Şirince Efes ve Şirince

Efes ve Şirince

0 yorum 0 yorum
130,00€
KDV Hariç: 130,00€
Miktar:
-
+
Ürün Kodu: OT-EFES&SRNC
* Tarih:
  • Süre: Yaklaşık 8 saat
  • Özel: Hergün
  • Gezilecek Yerler: Antik Efes Şehri, Meryem Ana Evi, Şirince Köyü, Diana Tapınağı

TUR PROGRAMI

Antik Efes’te bulunan Celsus Kütüphanesini, Hadrian Tapınağı’nı ve Trajan Çeşmesi’ni geziyoruz. Tarihi mermer sokakta yürüdükten sonra St. Paul’un vaaz verdiği Büyük Tiyatro’ya varıyoruz. Daha sonra  hayatının son günlerini geçirdiği yer olduğuna inanılan Meryem Ana evini ziyaret edeceğiz. Şirince’de yerel bir Türk restoranında öğle yemeği verilecektir. Öğle yemeğinden sonra, Selçuk’tan 8 km uzaklıkta dağda konumlanmış olan güzel bir köy olan Şirince Köyünde, köylülerin de hâlâ yaşadıkları 19. yüzyıldan kalma evler bulunmaktadır. Bu şirin köy, burada üretilen şarapları ve zeytinyağı, bahçe ürünleri ve St. John adına yapılmış olan büyüleyici kilisesi ile ünlüdür. Halıların elle nasıl dokunduğunu görmek isteyenler mutlaka halı dokuma tezgahlarını gezsinler. Ziyaretimizin sonunda dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis(Diana) Tapınağı ziyaret edilecektir.

UYARILAR:

Tura katılmak isteyen konuklarımızın yaklaşık 2 mil(3,5 km) uzunluğundaki bozuk zeminden ve kaldırım taşlarından oluşan yolda, eğimli zeminde ve 10-30 adımlık merdivende yürüyebilecek durumda olması gerekir. Gölgelik alanların kısıtlı olmasından dolayı bir şapka ve mümkün olduğunca çok güneş kremi bulundurmaları ve ayrıca rahat bir ayakkabı giymeleri önerilir. Sıkışıklığı önlemek adına tur planında değişiklik yapılabilir. Konukların yaralanmamaları için mümkün olduğunca adımlarına dikkat etmesi gerekir.

Tur Fiyatına Dahil Olanlar;

Havaalanı veya Otel – Otel veya Havaalanı transferleri, Öyle yemeği, Profesyonel resmi tur rehberleri, Giriş ücretleri, Klimalı sigara içilmesi yasak araçlar

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar; İçecekler, Kişisel harcamalar, tur fiyatına dahil olduğu belirtilmemiş her şey

Fiyatlar, minimum iki kişilik olup kişi başına fiyatlardır.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: