Türkçe Türkçe

Türkiye’yi Keşfet

0 yorum 0 yorum
590,00€
KDV Hariç: 590,00€
Miktar:
-
+
Ürün Kodu: OT-TRKY
* Tarih:
  • Süre: 7 Gün / 6 Gece
  • Hareket Tarihleri: Nisan – Kasım Arası Her Pazartesi (Anzak haftası hariç)
  • Gecilecek Yerler: Gelibolu, Anzak Koyu, Truva Efsanesi, Pergamon, Antik Efes, Pamukkale, Konya Kapadokya

1.Gün - İSTANBUL – GELİBOLU

Katılımcılar sabat saat 06:30 civarında otelden alınacak ve Çanakkale-Eceabat’a doğru hareket edilecek. Eceabat’ta öğle yemeği yendikten sonra, Gelibolu, Kabatepe Savaş Müzesi, Brighton Sahili, Anzak Koyu, Arıburnu Mezarlığı, Anzak Anıt Alanı ve Kanlı Sırt, Avustralya Memorial, Johnston’ s Jolly, Nek ve Conk Bayırı Yeni Zelanda Memorial ziyaret edilecek. Gece Çanakkale’de kalınacak.

2. Gün - TRUVA – BERGAMA (PERGAMON)

Kahvaltıdan sonra, ünlü arkeolojik ve mitolojik bir alan olan ve “Truva Atının” ve “Truvalı Helenin” bulunduğu Truva’yı keşfetmeye başlayacağız, Yerel bir lokantada öğle yemeği yedikten sonra Batı Anadolu’da Ege Bölgesinin kuzeyinde antik kent Misya’ya sınırı bulunan Bergama (Pergamon) kentine gideceğiz. Burası Helenistik ve Roma dönemlerinin önemli merkezlerinden biri olan Akropoli ile Ege ve Anadolu’nun önemli bir parçasıdır. Gece Kuşadası’nda geçirilecek.

3. Gün – EFES

Tura İsa Bey Camisinin ziyareti ile başlanacak ve daha sonra Küçük Asya’nın (Anadolunun) batı kıyısında yer alan daha sonraları önemli bir Roma kenti olan antik Yunan kentine gidiyoruz, burada Antik Efes’te bulunan Celsus Kütüphanesini, Hadrian Tapınağını ve Trajan Çeşmesini geziyoruz. Tarihi mermer sokakta yürüdükten sonra St. Paul’un vaaz verdiği Büyük Tiyatro’ya varıyoruz. Yerel bir Türk restoranında Açık büfe öğle yemeği verilecektir. Öğleden sonra, Türk halılarının elle nasıl dokunduğunu görmek için halı kooperatifini ziyaret edeceğiz. Daha sonra kendisinin hayatının son günlerini geçirdiği yer olduğuna inanılan Meryem Ana’nın evini ziyaret edeceğiz. Ve Dünya’nın yedi harikasından biri olan Artemis (Diana) Tapınağını göreceğiz. Turumuzun sonunda yapılacak olan Deri Moda gösterimi ile turumuz oldukça eğlenceli geçecektir. Geceyi Kuşadaında geçireceğiz.

4. Gün – PAMUKKALE

Oteldeki kahvaltının ardından Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Burası bir zamanlar Hierapolis olarak bilinirdi ve iyileştirici termal/mineralli Banyoları ve muhteşem kar beyazı taşlaşmış şelaleleri ile ünlüdür. Öğle yemeğinden sonra muhteşem bir şekilde korunmuş olan Nekrapolis, ana Cadde ve Kapılar, termel Banyolar, Şeytan Deliği, ve Antik Tiyatro dahil olmak üzere Hierapolis gezilecek.Gece Pamukkale’de konaklayacağız.

5.Gün – PAMUKKALE – KONYA- KAPADOKYA

Pamukkale’den hareket edilecek ve Konya üzerinden Kapadokya’ya varacağız. Yolda yemek molası veriyoruz.  Konya’da büyük mistik bir şair ve İslamın ruhani liderlerinden olan ve Mevlevi sektinin kurucusu olan Mevlana Müzesi ve 13. yy Selçuklu Kervansarayı olan “Sultanhan” ziyaret edilecek. Buradaki gezimiz bittikten sonra Kapadokya’daki otelimize gideceğiz. (Yol mesafesi yaklaşık 8 saattir.)

6. Gün – KAPADOKYA

Neredeyse Marslı bir yeryüzü şeklini andıran Kapadokya ile ilk buluşmamız Dervent Valisinde gerçekleşecektir. Rüzgar sesinin peri şarkıları ile bir uyum yakaladığı Paşabağ “Peri Bacalarını” gezeceğiz. Buradan sonra terracot sanatının merkezi olan Avanos’ta mola vereceğiz ve seramik ve çinilerin elle nasıl yapıldığını izleyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra Kapadokya’daki Bizans sanatının en iyi örneklerini görebilmek için Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. Kapadokya vadilerinin panoramik görüntüsü için turumuzu Uçhisar Kaya Kalesi’nde sonlandıracağız. Çinilerin elde yapılışını görmek için Seramik ve Çini merkezi ziyaret edilecek. Geceyi Kapadokya’da geçireceğiz.

7. Gün – KAPADOKYA

Otelden hareket edeceğiz ve Kızıl Vadiye gideceğiz, daha sonra ünlü kaya kiliselerini gezdikten sonra Güllüdere Vadisi’nde yaklaşık 5 km yürüyeceğiz. Daha sonra Çavuşin Köyü’ne gidilecek. Öğle yemeğinden sonra araçlarımızla Güvercinlik Vadisi’ne gideceğiz. Öğleden sonra, ilk Hristiyanların korku ve inanç ile yaşadıkları yer olan Kaymaklı Yeraltı Şehrini ziyaret edeceğiz. Burası Kapadokya’da bulunun en ilginç yer altı yerleşim yerlerinden biridir. Yeraltı şehri orijinal olarak 8 katlı olarak oyulmuştur; ancak bunlardan sadece 4 katı ziyaret açıktır. Savaş durumunda yaklaşık 5000 kişi burada barınabilir. Tüneller günümüzde hala depolama alanı, ahır ve kiler olarak kullanılmaktadır. Gezi dönüşü, Ortahisar’da bulunan doğal kaleler ziyaret edilecektir. Buradan sonra havaalanına seferler düzenlenecek ve turumuz sona erecektir.

Turu uzatmak ve ülke içi uçuş alternatifleri için operasyon ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.

Tur Fiyatına Dahil Olanlar;

  • Otelden alma
  • Profesyonel resmi tur rehberleri
  • Sigorta
  • Giriş ücretleri
  • Klimalı, sigara içilmesi yasak araçlar
  • Çift Kişilik odalarda otel konaklaması, tek kişilik odalarda konaklama için ek ücret alınır
  • Otellerdeki akşam yemekleri seçilen yemeklere göre dahil edilebilir ya da hariç tutulabilir (Konaklama 4* ve 5* olanlar HB konaklama)

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar; 

Öğle yemekleri, İçecekler,kişisel harcamalar, İç hat uçuşları,bölgelerdeki extra turlar, tur fiyatına dahil olduğu belirtilmemiş her şey

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: