Türkçe Türkçe

Özel Kapadokya Mirası Turu

0 yorum 0 yorum
260,00€
KDV Hariç: 260,00€
Miktar:
-
+
Ürün Kodu: OT-KPDKY SPCL
* Tarih:

Özel Kapadokya Mirası Turu - (Kapadokya Gezilecek Yerler)

1.GÜN

Kayseri ya da Nevşehir Havaalanında ya da Kapadokya’daki otelinizde bulunan rehberimiz ya da şoförümüzle tanışın. Kapadokya’da gidilecek ilk yer olarak size Devrent Vadisinde yer alan aydakine benzer bir manzaraya götüreceğiz, farklı kaya oluşumlarının görülebileceği bu yerde bir yürüyüş yapacağız. Daha sonra peri bacalarının en iyi örneklerinin bulunduğu Paşabağ Peri Bacalarına ve Zelve Vadisine gideceğiz. Buradan, araçlarımızla çini ve çömlekçiliği ile ünlü olan Avanos İlçesine geçeceğiz. Bu ilçede özel bir yerel restorantta öğle yemeği yenilecek.

Öğle yemeğinden sonra diğer durağımız fantastik kaya kiliselerini ve kiliselerin duvarlarını süsleyen farklı yüzyıllara ait muhteşem freskleri görebileceğiniz Göreme Açık Hava Müzesine gideceğiz. Burayı gezdikten sonra araçlarımızla , nefeskesici bir panorama sunan bölgenin en yüksek ve en dominant noktası Uçhisar Rock Kalesine gideceğiz. Panoramik manzara ve fotoğraf çekimi için son durağımız olan Esentepe Rüzgarlı Tepeyi ziyaret edeceğiz. Tur yaklaşık olarak 18:00’da bitecek. Daha sonra sizleri otelinize ya da havaalanına bırakacağız.

2. GÜN

Kahvaltıdan sonra özel tur rehberiniz ve şoför sizleri otel lobisinde karşılayacaktır. Bugün Ürgüp’te en popüler olan ve reklamlarda da görülen 3 Kızkardeş Peri Bacalarını ziyaret edeceğiz. Daha sonra Güvercinlik Vadisine gideceğiz, Güvercinler, Kapadokya halkı için her zaman önemini korumuştur. Bu yüzden insanlar güvercinleri belli yerlerde saklamak için oyuklar(güvercin evleri) yapmıştır. Siz de fark edeceksiniz ki güvercinler için yapılar yuvalar aynı insanların evleri gibidir. Daha sonra Kaymaklı Yer altı Şehrinde dünyenın merkezine doğru ilerleyeceğiz. Burası Kapadokya’da 200 yer altı şehri içinde en genişi ve en derin olanıdır. Buradan sonra, araçlarımızla “Tepeleri Masa” gibi olan dağlarla çevrili Kapadokya’nın bozulmamış köylerinden geçerek Mustafapaşa’ya gideceğiz. Yol üzerinde Ayvalı Köyünü ziyaret edeceğiz. Daha sonra da muhteşem Yunan evlerinin bulunduğu ve eski bir Yunan yerleşim yeri olan Mustafapaşa’ya(Sinasos) gideceğiz; burada son Yunan yerleşim yerlerinin ve mimarisinin çok güzel örneklerini görebileceksiniz. Öğle yemeğini Mustafapaşa’da yiyeceğiz.

Öğle yemeğinden sonraki durağımız Kızıl Vadidir. Kapadokya’nın en çekici vadilerinden biri olan bu vadide yaklaşık 4 km boyunca yürüyeceğiz: muhteşem volkanik kaya oluşumları ile Kızıl Vadi Kapadokya’nın merkezindedir;fakat turist kalabalığından da uzaktadır. Duvarlarında fresk ve resimler bulunan kaya kiliseleri Vadinin dinlendirici atmosferi ile de oldukça uyum içindedir ve yapıldıkları andan bu yana bozulmamış bir şekilde günümüze ulaşmışlardır. Yürüyüşün sonunda antik Çavuşin Köyüne varacağız. Turumuzu Ürgüp’te bulunan Turaşan Şarap Fabrikasını ziyaret ettikten sonra bitireceğiz. Burada dünyaca ünlü Kapadokya şaraplarının tadına bakma şansına sahip olacaksınız. Tur yaklaşık olarak 18:00’da bitecektir. Sizleri otelinize ya da havaalanına bırakacağız.

Tur Fiyatına Dahil Olanlar

Profesyonel şoförler eşliğinde konforlu, klimalı ve içinde sigara içilmesi yasak olan Lüks Van tipi araçlarla ulaşım, Mercedes Vito ya da Sprinter araçlarımızla Kayseri ya da Nevşehir Havaalanından Alma/Bırakma hizmeti, tur sırasında profesyonel deneyimli lisanslı rehberler eşlik edecekler. Müze ve sit alanlarına giriş ücretleri sigorta . Tur sırasında öğle yemekleri. Park ücretleri, KDV dahildir.

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar

Otel Konaklaması, İçecekler ve ekstralar

Fiyatlar, minimum iki kişilik olup kişi başına fiyatlardır.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: