Türkçe Türkçe

Efes

0 yorum 0 yorum
40,00€
KDV Hariç: 40,00€
Miktar:
-
+
Ürün Kodu: EPHSS-TOUR

* Gün Seçimi:

* Tarih:

Efes, tarihi boyunca bir çok kez yer değiştirdiğinden kalıntıları yaklaşık 8 kilometrelik geniş bir alana yayılır. Ayasuluk Tepesi, Artemision, Efes ve Selçuk olarak dört ana bölgedeki harabeler yılda ortalama 1,5 milyon turist tarafından ziyaret edilmektedir. Tümüyle mermerden yapılmış ilk kent olarak Efes’teki başlıca yapılardan Dünya’nın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı, antik dünyanın mermerden inşa edilmiş ilk tapınağıdır. Temelleri Milattan Önce 7. Yüzyıla kadar gitmektedir.

Ayrıca Efes Antik Şehri’nin bir diğer simgesi Celsus Kütüphanesi Roma dönemi yapılarının en güzellerindendir. Yapı hem kütüphane, hem de mezar anıtı görevi üstlenmiştir. M.S.106 yılda Efes Valisi Celsus ölünce, oğlu kütüphaneyi babasının adına mezar anıtı olarak yaptırmıştır. Celsus’un lahdi kütüphanenin batı duvarı altındadır. Cephesi 1970-1980 yılları arasında restore edilmiştir. Kütüphanede kitap ruloları, duvardaki nişlerde saklanıyordu.

Meryem Ana Evi

Azize Meryem Ana’nın kaldığı bu ev, 1967 yılında Papa VI. Paul ve 1979 yılında Papa II. Jean Paul tarafından ziyaret edilmiştir. Vatikan tarafından kutsal ilan edilen Meryem Ana Evi, dünyanın dört bir yanından gelen Hıristiyanların ziyaret ettiği, gözde kutsal bir yer olmuştur.

Efes Antik Kenti’nin üst kapısının yanından geçilerek çıkılan Meryem Ana ören yerinde, Küçük bir Bizans Kilisesi bulunmaktadır. Burada İsa Peygamber’in annesi Meryem’in yaşadığına ve öldüğüne inanılır. Hıristiyanlar yanında Müslümanlarca da kutsal sayılır ve ziyaret edilir. Hastalara şifa aranır, adaklar adanır. Kilise’nin Meryem Ana adını alması 431 yılında Efes’te toplanan Ekümenik Meclis’in Meryem’in İsa’yı Tanrı’nın oğlu olarak doğurduğuna karar vermesi ile de bağlı olabilir.

06:30 : Otelden alınış
07:00 : Bodrum’dan çıkış
08:30 : Bafa Gölü kıyısında kahvaltı molası 
10:30 : Efes Ören Yeri  gezisi  
13:30 : Öğle yemeği (açıkbüfe )
14:00 : Meryem Ana Evi (extra)
15:30 : Dönüş için hareket 
17:30 : Bafa Gölü mola
19:00 : Bodrum’a dönüş  ve otele transfer 

Çarşamba & Cumartesi 

Dahil Hizmetler

•    Sigorta
•    Transfer
•    Profesyonel rehber
•    Efes giriş bileti
•    Öğle yemeği

Extralar

•    Kahvaltı
•    İçecekler
•    M. Ana Evi giriş bileti 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: