Türkçe Türkçe

Çanakkale & Bergama Turu

0 yorum 0 yorum
Ürün Kodu: KT-CNKKL

1 GECE KONAKLAMALI ÇANAKKALE TURU

BODRUM – BERGAMA – AYVALIK - ÇANAKKALE

Toplanma noktasından hareket ve yolda verilecek molalarla ilk olarak Bergama’dayız. Tarihte yeri olan bu şehirde Zeus Sunağı bizi karşılayacak. (Çok küçük bir ön bilgi ; Bergama Kralı II. Eumenes tarafından Galatlarla yapılan savaşın kazanılmasının ardından kurtarıcı Zeus'a bir şükran ifadesi olarak inşa edilen ünlü Zeus Sunağı, son 130 yıldır ne yazık ki Almanya'nın Berlin Kentindeki Pergamon Müzesi'nde bulunmaktadır.)

Rehberlerimizin anlatımıyla Asklepion Sağlık Merkezi ve Allianoi Antik Kentini de ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği için Meşhur Ayvalık Tostu’nun anavatanı Ayvalık’tayız. Yemek sonrası Ayvalık şehir gezisi ve Çanakkale’ye doğru yola çıkış. Truva Antik Kenti ve Truva Atı Müzesi ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz. Çanakkale’ye varış, otele yerleşme ve akşam yemeği.

ÇANAKKALE-GELİBOLU-ÇANAKKALE

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor, Çanakkale İskele Meydanı’ndan feribotla Gelibolu Yarımadası’na geçiyoruz.  Savaş kronolojisini de dikkate alarak Gelibolu Yarımadası gezimize başlıyoruz. 

Kilitbahir Kalesi, Seyid Onbaşı, Mehmetçik Abidesi, Seddülbahir ve Yahya Çavuş Anıtı  ziyaretlerinin ardından öğle yemeği ve sonrasında  Arıburnu ve Anzakların çıkarma yaptığı koyu ziyaret ediyoruz. Hemen ardından Kanlı Sırt ve 57. Alay Şehitliği'ne gidiyoruz. Atatürk'ün gözetleme yeri, saatinin parçalandığı yer ve siperlerin de bulunduğu Conkbayırı'nı gördükten sonra havada çarpışan mermileri de görebileceğimiz Kabatepe Savaş Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. 
Feribotla Çanakkale’ye dönüyoruz ve şehir merkezindeki Deniz Müzesi, Çimenlik Kalesi, Kale içinde bulunan  Nusret Mayın Gemisi maketini ziyaret ediyoruz. Troya Filminde yer alan ve bu gün Çanakkale’de sergilenen Truva Atı’da uğrak noktalarımızdan biri. Son olarak tarihi Aynalı Çarşı’yı geziyoruz. Yöreye özgü objelerin alınabileceği bu alışveriş turundan sonra dönüş hazırlıklarımız başlıyor. Gerekli molalarla 7 saat sonra Bodrum’dayız.

Ücretsiz Aktiviteler 

•    1 Gece yarım pansiyon otelde konaklama 
•    Profesyonel rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri
•    Otobüs içi ikram ve hizmetleri
•    Türsab seyahat sigortası
•    Öğretmen kontenjanı
•    Otopark ve otoyol geçişleri
•    Feribot geçişi
•    Alan kılavuzu

Ücretli Aktiviteler 

•    Öğlen yemekleri
•    Yemeklerde alınacak içecekler
•    Özel harcamalar
•    Müze ve ören yeri girişleri
•    Ekstra olan gezi ve eğlenceler

Not: Tur bedeli kişi sayısı ile belirlenmektedir. Lütfen tur detayları ve fiyat için bizi arayınız.

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 20 Kasım 2013 tarihli genelgesi;
GENELGE 2013 / 10 (8 MADDE) Eğitim kurumları (Okullar, Üniversiteler vb.) Meslek Odaları, Dernekler, Vakıflar, Belediyeler gibi kişi ve kuruluşlar tarafından düzenlenen gezi, tur, transfer hizmetlerinde kullanılan araçların karayolları mevzuatına uygun olması, organizasyona katılanların zorunlu seyahat sigortası yaptırılmasının sağlanması, kaza ve benzeri durumlarda mağduriyetlerin önlenmesi için bu tür hizmetlerin Bakanlığımızdan işletme belgesine sahip seyahat acentaları vasıtası ile yapılmasına yönelik tedbirlerin alınması zorunludur.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: