Türkçe Türkçe

Pamukkale & Afrodisias

0 yorum 0 yorum
Ürün Kodu: KT-PMKKL

1 GECE KONAKLAMALI PAMUKKALE AFRODİSİAS TURU

PAMUKKALE – HİERAPOLİS - KARAHAYIT KÖYÜ – KIZILSU

Sabahın erken saatlerinde Bodrum’dan hareket edeceğiz. Muğla CNS tesislerinde yapılacak kahvaltının ardından muhteşem doğal manzaralar içerisinde Dünya’da benzeri sadece İtalya’nın Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale ye ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen teras da gezerken Denizli ovasına hâkim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar güzel bir gezinin anıları olacak.

Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen sütunlu havuzu geziyoruz. Buradan sonra kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutoium yani cin deliğini görerek anlatımlarımızı yapıyoruz. Daha sonrasında Anadolu’nun en iyi korunan tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosu’nu ziyaret ediyoruz. Buradaki anlatımlarımızdan sonra ulaşacağımız antik şehrin ana caddesinde Domityanus kapısı ve Latrin binası, fotoğraf molası vererek anlatım yapacağımız yerler arasında. Yine şehir surları dışında kalan hamam binası ve Anadolu’nun en büyük Nekropolünü ziyaret ediyoruz. Sonrasında ulaşacağımız Karahayıt Köyü’nde, çıkan ve içerisinde demir barındırmasından dolayı havayla temas edince kızıl bir renk alan Kızılsuyu ziyaret ediyoruz. İçildiği takdirde birçok hastalığa iyi geldiği bilimsel açıdan da kanıtlanmış olan bu şifalı sudan içtikten sonra yolun ve yılın yorgunluğunu atmak için bir termal tesis olan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde…

DENİZLİ - TAVAS – GEYRE – AFRODİSİAS – KARACASU

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı ardından kısa bir yolculukla ulaşacağımız tekstil fabrikasına geliyoruz. Buradaki alış-verişlerimiz ardından Denizli’nin içerisinden geçerek ulaşacağımız Honaz dağı bizlere güzel manzaralar sunacak.Tavas içerisinden geçerek antik dönemin en ünlü şehirlerinden olan ve bugünkü Geyre Köyü içerisinde bulunan, tanrıça Afrodit adına yapılmış Afrodisiası ziyaret ediyoruz. Bölgede bulunan yöresel restaurantta öğle yemeği yedikten sonra, kazılarda çıkarılmış eserlerin  sergilendiği müzeyi geziyoruz. Tiyatro binası, Hadrian Hamamı, Bazilika, Odeon, Afrodit kült Odası, Stadion, Tetrapilon’da gördükten sonra  Aydın yöresinin elmasıyla meşhur olan beldesi Karacasu dan geçerek Bodrum’a dönüşe geçiyoruz.

Ücretsiz Aktiviteler

 • 1 Gece yarım pansiyon otelde konaklama
 • Profesyonel rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri
 • Otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Türsab seyahat sigortası
 • Öğretmen kontenjanı
 • Otopark ve otoyol geçişleri

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Özel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra olan gezi ve eğlenceler

Not: Tur bedeli kişi sayısı ile belirlenmektedir. Lütfen tur detayları ve fiyat için bizi arayınız.

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 20 Kasım 2013 tarihli genelgesi;
GENELGE 2013 / 10 (8 MADDE) Eğitim kurumları (Okullar, Üniversiteler vb.) Meslek Odaları, Dernekler, Vakıflar, Belediyeler gibi kişi ve kuruluşlar tarafından düzenlenen gezi, tur, transfer hizmetlerinde kullanılan araçların karayolları mevzuatına uygun olması, organizasyona katılanların zorunlu seyahat sigortası yaptırılmasının sağlanması, kaza ve benzeri durumlarda mağduriyetlerin önlenmesi için bu tür hizmetlerin Bakanlığımızdan işletme belgesine sahip seyahat acentaları vasıtası ile yapılmasına yönelik tedbirlerin alınması zorunludur.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: