Türkçe Türkçe

Fethiye Turu

0 yorum 0 yorum
Ürün Kodu: KT-FTHY

1 GECE KONAKLAMALI FETHİYE TURU

KAYAKÖY – ÖLÜDENİZ

Sabah toplanma yerimizden hareket ederek Muğla CNS tesislerinde kahvaltı molası vereceğiz. Molamızın ardından keşif dolu yolculukla Hisarönü mevkiini takiple, eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000’e yakın evi bünyesinde barındıran ve şu anda terk edilmiş hayalet köy KAYA KÖY günün ilk durağı olacak. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağları’nın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkiine ÖLÜDENİZ’e götürüyor.

Öğle yemeğinden sonra Ölüdenizde serbest zaman ve yüzme molası veriyoruz. Daha sonra otele yerleşme ve akşam yemeği.

SAKLIKENT – XANTHOS – HARPYLER ANITI

Sabah otelde alınan kahvaltıdan sonra yolumuz üzerindeki TLOS Antik Kenti ile gezimize başlıyoruz. Burada o dönemlerde kullanılan kayaya oyularak yapılan Likya tipi mezar çeşitleri sizleri büyüleyecek ve Rehberimizin anlatımları ile keyifli dakikalar yaşayacaksınız. Sonrasında otobüsümüz bizleri en yüksek noktası Atkuyruk Sallamaz Tepesi olan Akdağlar’ın eteğine getirecek. Burada Türkiye’nin en önemli Kanyonlarından olan SAKLIKENT i görerek buz gibi suyunda sıcak çaylarımızı içeceğiz.

Devamında Antik çağlarda Likya bölgesinde bulunan şehirlere başkentlik yapmış ve Senatoda 3 oyla temsil edilen Eşen Çayı kenarına kurulmuş bir antik şehir olan XANTHOS olacak. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alırken bir yandan günümüze kadar çok iyi koruna gelmiş Tiyatro binasını, Harpyler Anıtını, antik çağ Nekropol’ünü, Likya tipi mezarlarını, Bazilaka’sını geziyoruz ve dönüş için yola çıkıyoruz.

Ücretsiz Aktiviteler

 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Profesyonel rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri
 • Otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Türsab seyahat sigortası
 • Öğretmen kontenjanı
 • Otopark ve otoyol geçişleri

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Özel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra olan gezi ve eğlenceler

Not: Tur bedeli kişi sayısı ile belirlenmektedir. Lütfen tur detayları ve fiyat için bizi arayınız.

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 20 Kasım 2013 tarihli genelgesi;
GENELGE 2013 / 10 (8 MADDE) Eğitim kurumları (Okullar, Üniversiteler vb.) Meslek Odaları, Dernekler, Vakıflar, Belediyeler gibi kişi ve kuruluşlar tarafından düzenlenen gezi, tur, transfer hizmetlerinde kullanılan araçların karayolları mevzuatına uygun olması, organizasyona katılanların zorunlu seyahat sigortası yaptırılmasının sağlanması, kaza ve benzeri durumlarda mağduriyetlerin önlenmesi için bu tür hizmetlerin Bakanlığımızdan işletme belgesine sahip seyahat acentaları vasıtası ile yapılmasına yönelik tedbirlerin alınması zorunludur.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: