Türkçe Türkçe

Pamukkale & Hierapolis Turu

0 yorum 0 yorum
160,00€
KDV Hariç: 160,00€
Miktar:
-
+
Ürün Kodu: OT-PMKKL&HRPLS
* Tarih:

•    Süre: Yaklaşık 10 saat
•    Kişiye Özel: Hergün
•    Gezilecek Yerler: Hierapolis ve Pamukkale
•    Öğle yemeği: Açık büfe, Türk mutfağından seçmeler

TUR PROGRAMI:

İngilizce’de anlamı Pamuktan Kale anlamına gelen Pamukkale’ye hareket. Burası bir zamanlar Hierapolis olarak bilinirdi ve iyileştirici termal/mineralli banyoları ve muhteşem kar beyazı taşlaşmış şelaleleri ile ünlüdür. 

Pamukkale terasları sıcak kaynaklardan gelen su ile birikmiş ve katılaşmış olan tortullarla oluşan travertenlerden oluşmaktadır. Bu bölgede sıcaklıkları 35°C  ile 100°C  arasında değişen 17 tane sıcak su kaplıcası vardır. Bu kaynaklardan çıkan su travertenin üst teraslarına doğru yaklaşık 320 metre(1.050 ft) kadar yol alır ve 240 ile 300 metrelik bir alanda yaklaşık 60 ile 70 metre uzunluğundaki bir bölümde kalsiyum karbonat depolar. 
 
Öğle yemeğinden sonra muhteşem bir şekilde korunmuş olan Nekrapolis, ana Cadde ve Kapılar, termel Banyolar, Şeytan Deliği, ve Antik Tiyatro dahil olmak üzere Hierapolis gezilecek. 

UYARILAR:

Tura katılmak isteyen konuklarımızın yaklaşık 0.5 mil(1km) kadar ayakkabısız yürüyebilecek durumda olması gerekir. Bir şapka ve mümkün olduğunca çok güneş kremi bulundurmanız önerilir. Sıkışıklığı önlemek adına tur planında değişiklik yapılabilir. Şelaleler kaygan olabileceğinden konukların yaralanmamaları için mümkün olduğunca adımlarına dikkat etmesi gerekir. Turun yapısı gereği, bu tur yürüteç ya da tekerlekli sandalye kullanan kişilere de önerilir. Gölgelik alanların az olmasından dolayı güneş kremi ve şapka bulundurunuz. Ayrıca “katılaşmış kar beyazı şelalelerden” oluşan Pamukkale’deki suların içinde yürümek için mayonuzu da bulundurmanız önerilir.

Tur Fiyatına Dahil Olanlar; Havaalanı veya Otel – Otel veya Havaalanı transferleri, Sigorta, Öğle yemeği Profesyonel resmi tur rehberleri, Giriş ücretleri, Klimalı sigara içilmesi yasak araçlar

Tur Fiyatına Dahil Olmayanlar; İçecekler, Kişisel harcamalar, Tur fiyatına dahil olduğu belirtilmemiş her şey

Fiyatlar, minimum iki kişilik olup kişi başına fiyatlardır.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: