Türkçe Türkçe

Antalya Gezisi

0 yorum 0 yorum
Ürün Kodu: NTLYGZS

ANTALYA GEZİSİ 

MANAVGAT ŞELALESİ – ASPENDOS – PERGE 

Toplanma noktasından hareketle yolda verilecek molalarla yaklaşık 7 saatlik bir yolculuktan sonra Manavgat’a ulaşıyoruz.  
Manavgat ilçesinin kuzeyinde bulunan ve adını bu ilçeden alan şelale, ırmak sularının 4 metrelik bir falezden düşmesiyle meydana gelir. Az bir yükseklikten dökülmesine rağmen geniş bir alan üzerinde yüksek bir debiyle akar. Şelale, çok yüksek olmasa da güçlü akıntısı ve at nalı biçimi ile farklı bir özelliğe sahip olan şelaleyi görüyoruz. 

Günümüzde pek çok gösteriye ev sahipliği yapan Aspendos Tiyatrosu, antik dünyadan günümüze kadar gelen en iyi korunmuş Roma Tiyatrosu'dur. M.S 2. yüzyıl dan kalma Tiyatronun kapasitesi 15.000 kişilikti. Dönemin en önemli gladyatör dövüşlerinin sergilendiği yapı, günümüzde yaz aylarında T.C Kültür Bakanlığı çerçevesinde hazırlanmış Opera ve Bale gösterilerine hizmet etmektedir. Aynı dönemde Aspendos Şehri’ne su taşımak için yapılmış, mühendislik harikası olan Su Kemerleri hemen Tiyatro’nun arkasında bulunmaktadır ve burada gerçekleştireceğimiz fotoğraf molasından sonra Kurşunlu Şelalesi son ziyaret yerimiz olacaktır. Aynı zamanda öğle yemeği mola yerimiz olan Kurşunlu Şelalesi, kendine has yüzlerce çeşit bitki örtüsü ve 18 metre yüksekliğindeki Şelalesi ile aynı zamanda milli parktır. Burada küçük şelaleciklerle 7 adet küçük gölet birbirine bağlanmaktadır. Kurşunlu Şelalesi 2 kilometrelik bir kanyonun içinde yer alır ve bu alan 1986 yılında park haline getirilerek ziyarete açılmıştır. Şelale ve Piknik alanı içinde; manzara seyir terasları, çocuk parkı, restaurant, otopark, gezinti patikaları, bulunmaktadır.Bu tabiat parkında oldukça keyifli zamanlar geçirdikten sonra Perge’ye geçiyoruz. Pamfilya bölgesinin geniş bir alana yayılmış Roma İmparatorluğuna bağlı bir bölgesi idi. Antik Yunan, Roma ve Bizans kültürlerinin harmanlandığı şehir olarak bilinir. Anadolu’nun en iyi korunmuş Roma Hamamları, Agorası, Sütunlu Caddesi, Anıtsal Çeşmesi ve 12 bin kişilik muhteşem Stadyumu ile tarihe ışık tutmaktadır. Daha sonra Düden Şelalesi’ni de gördükten sonra Antalya’ya geçiyoruz. Kaleiçi ve yüzyılın definesi “Elmalı Sikkeleri” de göreceğimiz değerler arasında…
Otele yerleşme ve akşam yemeği…

 
DEMRE – MYRA – KAŞ – PATARA 

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Eski Roma surlarının arasında Roma İmparatoru Hadrian adına yapılan Üç Kapılar, Antalya’nın simgesi Yivli Minare ve Minicity Antalya’yı geziyoruz.  Sahil yolundan eşsiz Akdeniz manzarası eşliğinde Demre ilçesinde bağlı Çayağzı ya da Üçağız limanına ulaşılır. Limanda bölgeye has ahşap teknelere binilerek 1- 1:30 saatlik bir yolculuk ile antik batık şehri Tekneden izleme imkanı olacaktır. Kazı yapılmadığı için tarihini tam olarak bilmediğimiz bu adanın her tarafı kalıntılarla doludur. Tersane Koyu'na göre sağ tarafta denize batmış dükkânlar ile sol tarafta batık şehrin su içindeki kalıntıları görülebilir. Kıyıyı takip ettiğimizde, evlerin yarısının sulara gömüldüğünü ve merdivenlerin denize indiğini görebilmek hala mümkündür.Hava ve denizin yüzmeye elverişli olduğu durumlarda yüzme molası verilmektedir. Tekne gezintisinin ardından Myra Antik Şehri ve Noel Baba Kilisesi sonraki durağımız olacaktır.
Gezimiz Kaş ilçesinde yemek molası ile devam edecektir. Yemek sonrası Kaş’ta şehir turu yaparak yolumuz üzerinde bulunan Patara ve Simena ören yerlerini de gezdikten sonra dönüş için hareket edeceğiz. 

Ücretsiz Aktiviteler

 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama 
 • Profesyonel rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri 
 • Otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Türsab seyahat sigortası
 • Öğretmen kontenjanı
 • Otopark ve otoyol geçişleri

 

Ücretli Aktiviteler

 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Özel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra olan gezi ve eğlenceler

Not: Tur bedeli kişi sayısı ile belirlenmektedir. Lütfen tur detayları ve fiyat için bizi arayınız…

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 20 Kasım 2013 tarihli genelgesi;
GENELGE 2013 / 10 (8 MADDE) Eğitim kurumları (Okullar, Üniversiteler vb.) Meslek Odaları, Dernekler, Vakıflar, Belediyeler gibi kişi ve kuruluşlar tarafından düzenlenen gezi, tur, transfer hizmetlerinde kullanılan araçların karayolları mevzuatına uygun olması, organizasyona katılanların zorunlu seyahat sigortası yaptırılmasının sağlanması, kaza ve benzeri durumlarda mağduriyetlerin önlenmesi için bu tür hizmetlerin Bakanlığımızdan işletme belgesine sahip seyahat acentaları vasıtası ile yapılmasına yönelik tedbirlerin alınması zorunludur.

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: