Türkçe Türkçe

Dalyan Gezisi

0 yorum 0 yorum
Ürün Kodu: GT-DALYAN

DALYAN - İZTUZU – KÖYCEĞİZ GEZİSİ

Sabah saat 06:00 da Bodrum’dan çıkış yaparak Muğla CNS tesislerinde kahvaltı molasının ardından yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Dalyan’a ulaşıyoruz. Tekne ile Dalyan nehrini karşıdan karşıya geçerek turistlerin çok rağbet ettiği çamur banyosu tesislerine giriş yapıyoruz. Sağlık ve güzellik amaçlı kür yapılan bu çamur bölgeye yapılan turların ilk uğrak yeridir. Rehberimiz eşliğinde bu bilgileri edindikten sonra tekrar teknelere biniyoruz ve 45 dakikalık sazlıklarla kaplı nehir turumuz başlıyor. Seyir halindeyken Dalyan’la birlikte anılan Kaya Mezarları’ görülmeye değer kalıntılar arasında…

Kaunosluların hayranlık uyandıran muhteşem eserleri kaya mezarlarının en bilinenleri, Dalyan'ın hemen karşısındaki sarp kayalardaki tapınak cepheli mezarlardır. Aslında Dalyan'ın her tarafında yüzlerce kaya mezarı bulunmaktadır. Sadece Kaunos çevresinde 167 kaya mezarı kayıt altına alındığını öğreniyoruz.

Yine nehirde nesli tükenmekte olan Caretta – Caretta Kaplumbağa’ları ile karşılaşmak mümkün. İri deniz kaplumbağası, diğer adıyla caretta caretta, Dalyan’ın en eski müdavimlerindendir. Özellikle Mart-Nisan aylarında Iztuzu kumsalını işgal ederler. İlginç bir şekilde, bir kaç onyıl sonra dünyadaki tüm Caretta- caretta’ lar Dalyan’da doğmuş olanlar olacaklar. Bu güzel olay, Iztuzu sahilinin, 1988 yılında Köyceğiz-Dalyan Özel Doğal Çevre Koruma Alanı yasası kapsamına alınması sayesinde gerçekleştiğini de öğreniyoruz.

Bu büyülü yolculuktan sonra dünyanın en uzun kumsallarından İztuzu plajında deniz keyfi yapmak ayrıcalığındayız…

Öğle yemeği ve serbest zaman sonrası Köyceğiz’e geçiyoruz. Şehir merkezi gezisi ve yolda vereceğimiz molalarla Bodrum’a dönüş yapacağız.

Ücretsiz Aktiviteler

 • Yönetmeliğe uygun araçlarla ulaşım
 • Sabah kahvaltısı
 • Öğle yemeği ve tekne gezisi
 • Profesyonel rehberler eşliğinde tüm çevre gezileri
 • Otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Türsab seyahat sigortası
 • Öğretmen kontenjanı
 • Otopark girişi

Ücretli Aktiviteler

 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Özel harcamalar
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Ekstra olan gezi ve eğlenceler

Not: Tur bedeli kişi sayısı ile belirlenmektedir. Lütfen tur detayları ve fiyat için bizi arayınız.

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü’nün 20 Kasım 2013 tarihli genelgesi;
GENELGE 2013 / 10 (8 MADDE) Eğitim kurumları (Okullar, Üniversiteler vb.) Meslek Odaları, Dernekler, Vakıflar, Belediyeler gibi kişi ve kuruluşlar tarafından düzenlenen gezi, tur, transfer hizmetlerinde kullanılan araçların karayolları mevzuatına uygun olması, organizasyona katılanların zorunlu seyahat sigortası yaptırılmasının sağlanması, kaza ve benzeri durumlarda mağduriyetlerin önlenmesi için bu tür hizmetlerin Bakanlığımızdan işletme belgesine sahip seyahat acentaları vasıtası ile yapılmasına yönelik tedbirlerin alınması zorunludur.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: